Kuo skiriasi psichoterapija ir konsultacija?

Psichoterapija ir konsultacijos paprastai laikomos keičiamaisiais gydymo būdais, persidengiančiais skirtingose srityse. Tam tikrose situacijose konsultacijos teikiamos kaip psichoterapijos proceso dalis. Patarėjai taip pat gali dirbti su savo klientais psichoterapiniu būdu.

Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų terapinio bendravimo gydymo kursų yra siūlomas laikas, kurio reikia norint pastebėti naudą. Konsultavimas dažnai reiškia trumpą gydymą, daugiausia dėmesio skiriant elgesio modeliams. Kita vertus, psichoterapijos tikslas – ilgesnį laiką dirbti su klientu ir remtis emocinių sunkumų bei problemų įžvalga.

Ką daro psichoterapeutai ir patarėjai (konsultantai)? 

Psichoterapeutai yra apmokyti specialistai, galintys suteikti klientams tam tikros formos konsultacijas. Tačiau asmuo, turintis panašią kvalifikaciją, taip pat gali nuspręsti būti patarėju. Paprastai gydytojas, kuris siūlo trumpalaikį gydymą, yra vadinamas patarėju. Profesionalas, turintis porą ar daugiau metų mokymo, pasirenka būti vadinamas psichoterapeutu.

Psichoterapija

Sąvoka patarėjas skamba mažiau įkyriai plačiajai visuomenei ir yra lengviau priimtina, palyginti su tuo, ką reiškia terminas psichoterapeutas. Tada psichoterapeutai gali vadintis patarėjais, kad pritrauktų daugiau potencialių klientų.

Patarėjai siūlo labiau specializuotas komunikacijos paslaugas, kurios orientuojasi į visos konsultavimo patirties struktūros pasiūlymą. Štai kodėl, pavyzdžiui, priklausomybės gydymas bus atliekamas laipsniškai, tam tikru laikotarpiu. Tačiau psichoterapeutas atkreipia dėmesį į gilesnį emocinių problemų suvokimą, žiūrėdamas į problemos pagrindą. 

Kaip patenkinti jūsų lūkesčius

Vykdydamas bet kokią konsultaciją, asmuo privalo tvirtai įsipareigoti atvirai bendrauti ir patirti kančią. Norint kuo geriau išnaudoti šią terapiją, svarbu apsvarstyti tinkamą konsultavimo formą. Pirmiausia apsilankykite pas tą terapeutą, kuris, kaip žinomas, turi geriausius įgūdžius konkrečioje srityje, kuriai norite sutelkti dėmesį. Pavyzdžiui, psichoterapeutas yra geriausias asmuo, kuris gali padėti išspręsti giliai įsivyravusius klausimus ir problemas, o priklausomybių konsultantas gali padėti geriau suprasti priklausomybės problemas.

Video: „Jis, ji ir kiti”: Psichoterapija porai – pagalba ar trukdis?

Psichoterapija leidžia ištirti mintis, veiksmus ir jausmus bei išmokti įvertinti ir prireikus koreguoti. Tuo tarpu konsultacijos leidžia atrasti asmeninį tobulėjimą ir susikurti gyvenimo pakeitimus. Žinodami šių dviejų terapijos rūšių skirtumus, galite gerai suprasti, koks yra specifinis gydymo metu naudojamas procesas. Konsultavimo terapijos metodai žmonėms suteikia galimybę psichologiškai susidoroti su pokyčiais.

Maka papildas

Maca neturi testosterono ar kitų hormonų. Tai vietoj to yra skatinti organizmą hormonų gamybą ir reguliavimą, kad būtų pasiekta sveikesnė hormonų pusiausvyra. Žolė veikia, kad padidėtų vadinamasis laisvasis testosteronas.

Pagrindiniai skirtumai

Psichoterapija:

  • padeda aiškiau suprasti savo mintis, veiksmus ir jausmus. 
  • padeda asmenims spręsti per ilgą laiką susikaupusias problemas.
  • Šis gydymo procesas yra ilgalaikis ir nustato emocines problemas, taip pat sunkumų ir problemų pagrindus. 

Konsultacijos:

  • Tai yra ideali terapinio gydymo forma tiems, kurie gali išspręsti problemas ir gerai supranta savo savijautą.
  • Padeda žmonėms nustatyti krizes ir problemas bei ragina jas išspręsti imantis teigiamų žingsnių.
  • Konsultacijos yra tik trumpalaikės ir skatina keisti elgesį. 

Žinutės iš tos pačios kategorijos: