Svarbiausi vitaminai šunims

Žmonės vartoja papildus ir vitaminus, kad išliktų sveiki. Tačiau pastaraisiais metais populiarėja ir šunims skirti vitaminai. Tačiau ar šunims reikia vitaminų? Ar jiems saugu vartoti vitaminus?

Atsakymas paprastas – taip, šunims reikia vitaminų ir papildų, skirtų būtent jų kailiui, odai, artritui ir sąnarių skausmui. 

Tačiau nors tiek žmonėms, tiek šunims reikia tų pačių vitaminų, kad išliktų tinkami, sveiki ir klestėtų, svarbu prisiminti, kad šunims niekada negalima duoti jokių žmonėms skirtų vaistų ar papildų.

Be akivaizdaus dozavimo ir dydžio skirtumo, šunų organizmas veikia kitaip nei žmogaus organizmas. Be to, specialiai žmonėms skirtuose papilduose dažnai gali būti ir šunims pavojingų sudedamųjų dalių.

Šunims skirtų vitaminų galima įsigyti įvairių formų – nuo šunų vitaminų miltelių iki šuniukų vitaminų pastos, kurią galima barstyti arba dėti į maistą. Jei abejojate, visada pasitarkite su veterinarijos gydytoju. 

Toliau pateikiami svarbiausi vitaminai, kurių reikia jūsų šuniui:

Vitaminas A 

Vitaminas A yra vienas svarbiausių vitaminų, reikalingų šunims, ypač norint užtikrinti aiškų ir sveiką regėjimą. Šis vitaminas taip pat būtinas ląstelių funkcijai ir imuninei sistemai

Šunims skirti vitaminai
Šunims skirti vitaminai yra labai svarbūs norint išlaikyti jų sveikatą ir gyvybingumą, palaikyti imuninę sistemą ir optimizuoti visų organizmo funkcijų veiklą

Taip pat nustatyta, kad vitaminas A svarbus vaisiaus augimui ir vystymuisi, todėl labai naudingas nėščioms motinoms ir šuniukams. Galima manyti, kad vitaminas A yra prenatalinis papildas šunims. 

B grupės vitaminai 

Įvairūs B grupės vitaminai turi daug naudos šunims. Pavyzdžiui, vitaminas B1, populiariai vadinamas tiaminu, yra svarbus angliavandenių apykaitai ir energijos reguliavimui. Vitaminas B2 arba riboflavinas ir vitaminas B3 arba niacinas taip pat yra šunims svarbūs B grupės vitaminai, padedantys fermentų funkcijoms. 

Vytautas Valčiukas – Vitaminai žindančioms katėms ir kalėms

Tuo tarpu vitaminas B6 labai svarbus raudonųjų kraujo kūnelių funkcijai, hormonų reguliacijai, imuninei reakcijai, nervų sistemos veiklai ir gliukozės gamybai. Daugumos papildų nuo nerimo ir raminamųjų papildų šunims sudėtyje dažnai yra įvairių B grupės vitaminų. 

Vitaminas C 

Vitaminas C yra stiprus antioksidantas šunims, jis surenka visus pavojingus laisvuosius radikalus šuns organizme, kad sulėtintų senėjimą ir sumažintų uždegimą. Vitaminas C taip pat yra dažnas vyresnio amžiaus šunims skirtų papildų priedas. 

Tačiau įdomu pažymėti, kad šunys gali sintetinti vitaminą C savo kepenyse, o tai reiškia, kad mažai tikėtina, bet vis tiek įmanoma, kad jūsų šuniukui reikės papildų. 

Vitaminas D 

Vitaminas D yra vienas iš šunims būtinų vitaminų, padedančių sveikiems raumenims ir kaulams bei tinkamam vystymuisi. Jei jūsų šuo negauna pakankamai vitamino D, gali sutrikti kalcio ir fosforo pusiausvyra. 

Vitaminas E 

Vitaminas E palaiko šunų medžiagų apykaitą ir ląstelių funkciją. Jis paprastai naudojamas kaip papildų, padedančių gydyti niežtinčią odą, sudedamoji dalis. Jo taip pat dedama į papildus, skirtus šunų kailiui ir odai. Vitamino E trūkumas gali sukelti reprodukcinių sunkumų, taip pat raumenų ir akių degeneraciją. 

Vitaminas K 

Vitaminas K yra vienas iš šunims būtinų vitaminų, jis padeda krešėti kraujui. Vitamino K trūkumas gali sukelti nekontroliuojamą kraujavimą, o dar blogiau – net mirtį.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: