Kaip pasirinkti geriausias motociklininkų striukes ir kostiumus 

Važiuodami motociklu taip pat susiduriate su karščiu, vėju, lietumi ir net galimomis avarijomis. Geriausios motociklininkų striukės ir motociklininkų kostiumai yra tarsi jūsų antras geriausias draugas šalia šalmo.

Tačiau kokį švarką ar kostiumą turėtumėte įsigyti pirmiausia? Ar jie visi nėra vienodi? Ar jie nesuteikia tokio paties saugumo ir apsaugos lygio? 

Esmė tokia: motociklininkams skirtos striukės ir kostiumai nėra vienodi. Tai reiškia, kad ne visi jie tinka jums ir jūsų konkretiems poreikiams. Pažvelkite į keletą svarbiausių veiksnių, kuriuos turite patikrinti, kad galėtumėte rasti tobulą striukę ar kostiumą, kurį turėtumėte dėvėti kito pasivažinėjimo metu. 

Važiuodami motociklu taip pat susiduriate su karščiu, vėju, lietumi ir net galimomis avarijomis.

Šarvai

Jūsų motociklininko striukė ar kostiumas turi vieną pagrindinę funkciją ir paskirtį – suteikti jums reikiamą apsaugą kelyje. Geriausios moto striukės yra tos, kurios turi šarvus palei stuburą ir sąnarius, kad jus apsaugotų. 

Šarvai dažnai priskiriamas CE lygis. Konkrečiai, CE 2 lygio šarvai yra sukurti ir skirti naudoti didesniu greičiu. Tai taip pat labiau apsaugo, palyginti su 1 CE lygio šarvais, nors tai vis tiek daug geriau nei nedėvėti jokių šarvų. 

Fit

Motociklininkų striukės ir motociklininkų kostiumai turi būti prigludę ir prigludę, bet ne per daug aptempti. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad striukė turi būti pakankamai prigludusi, kad šarvai išliktų tinkamoje vietoje ir nesiblaškytų vėjyje. 

Tačiau vis tiek norėtumėte, kad kostiumas būtų pakankamai laisvas, kad galėtumėte laisvai judėti ir nesijaustumėte suvaržyti ar suvaržyti. Dauguma šiandieninių švarkų yra reguliuojami su tampriais skydeliais. Taip pat galbūt norėsite rinktis šiek tiek ilgesnes rankoves nei įprastų striukių, kad jos neiškiltų į viršų, kai laikote vairą. 

Ventiliacija

Šiltas oras neabejotinai yra mėgstamiausias metų laikas kelionėms. Žinoma, mažiausiai norite jaustis, atrodyti ar kvepėti taip, tarsi ką tik nulipę nuo dviračio būtumėte išėję iš pirties. 

Todėl oro srautas yra labai svarbus. Todėl odinėse striukėse paprastai yra perforacija, o tekstilinėse striukėse paprastai naudojami tinkleliai. 

Geriausios motociklininkų striukės ir motociklininkų kostiumai yra tarsi jūsų antras geriausias draugas šalia šalmo.

Medžiagos

Oda yra bene klasiškiausia medžiaga, iš kurios gaminami motociklininkų kostiumai ir striukės. Be akivaizdaus fakto, kad jos puikiai atrodo, odinės striukės taip pat pasižymi išskirtiniu ilgaamžiškumu, atsparumu dilimui ir patogumu, kai jas perrenkate. 

Tekstilinės striukės taip pat yra įtikinami odos pakaitalai. Dažnai jos yra specializuotos, kad suteiktų tokias funkcijas kaip papildoma ventiliacija ir hidroizoliacija, jau nekalbant apie tai, kad jų kaina yra mažesnė. 

Daugelis šių dienų jojimo liemenių taip pat gaminamos iš garsiojo sintetinio pluošto kevlaro. Ši medžiaga yra atspari karščiui ir dilimui. Nepaisant to, kad ji nėra tokia lanksti ir kvėpuojanti kaip kiti audiniai, kai kuriose striukėse tam tikrose strateginėse vietose kevlaras vis tiek naudojamas kaip „Cordura” nailono ir kitų audinių sutvirtinimas. 

Matomumas

Geriausios motociklininko striukės ir kostiumai yra tie, kurie dėl šviesą atspindinčių elementų padės kitiems motociklininkams lengvai jus pamatyti ir pastebėti net tamsiuoju paros metu. 

Uždarymas

Motociklininkų striukėms užsegimai yra svarbesni nei įprastoms striukėms. Rankogaliai turi būti saugūs, o užtrauktukai turi leisti užtikrintai laikyti daiktus ir kartu būti lengvai valdomi, net jei mūvite pirštines. 

Populiariausi motociklininkų švarkų ir kostiumų tipai

Motociklininkams siūlomi trijų populiarių ir įprastų tipų kostiumai ir striukės: odiniai, tekstiliniai ir tinkliniai. 

Odinės striukės

Odinės striukės tikriausiai yra pirmas dalykas, kurį įsivaizduojate kalbėdami apie pasivažinėjimą motociklu. Apskritai šios striukės pripažįstamos kaip pagrindinis važiavimo entuziastų drabužis. Tačiau šios striukės nėra vien tik mados pareiškimas. Jos taip pat suteikia daugybę privalumų motociklininkams, kai jie išvyksta į atvirus kelius.

Svarbiausias odinių striukių saugos privalumas yra ne kas kita, o jų atsparumas dilimui. Tai reiškia, kad jei patekote į avariją, odinė striukė gali suteikti jums optimalią apsaugą avarijos metu. 

Tačiau dėl sunkios odinių švarkų medžiagos šis stilius turi trūkumų. Dėl šių striukių svorio motociklininkas gali greičiau pajusti nuovargį nei dėvėdamas tekstilinę striukę. Stora medžiaga nėra tinkama lietui ar karštoms oro sąlygoms. Juoda oda gali greičiau sugerti saulės kaitrą.

Oda taip pat nėra geras pasirinkimas lietingu oru. Nors šios striukės dažnai apdorojamos taip, kad būtų atsparios vandeniui, vanduo vis tiek prasiskverbia pro jas. 

Jūsų motociklininko striukė ar kostiumas turi vieną pagrindinę funkciją ir paskirtį – suteikti jums reikiamą apsaugą kelyje.

Tekstilės striukės

Tekstilė yra universalesnė striukės medžiaga nei oda. Dėl lengvo audinio tekstilinė striukė puikiai vėdinasi ir puikiai praleidžia orą. 

Lietingomis dienomis tekstilinės striukės taip pat gali būti neperšlampamos. Todėl tekstilinės motociklininkų striukės yra puikus pasirinkimas lietingomis sąlygomis, nes apsaugo jus nuo vandens. 

Be to, kadangi su šių striukių audiniu lengviau dirbti, paprastai yra daugiau funkcijų, palyginti su odinėmis striukėmis. 

Tačiau dėl lengvesnio audinio šios tekstilinės striukės taip pat yra mažiau patvarios ir greičiau susidėvi, palyginti su aukščiausios kokybės odinėmis striukėmis. 

Tinklinės striukės

Tinklinės striukės yra tarsi jaunesnysis tekstilinių striukių brolis. Tinklinės striukės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta pasivažinėti per vasaros karščius. 

Nors tinklinės striukės yra idealus pasirinkimas, kai norima užtikrinti, kad šiltais vasaros mėnesiais išliktumėte vėsūs ir jaukūs, jos suteikia mažiausią apsaugą. 

Dėl lengvo audinio, iš kurio pagamintos šios striukės, jos dažnai būna pigesnės už tekstilines ir odines striukes. 

Įsigiję geriausias motociklininkų striukes ir kostiumus, galėsite važiuoti saugiausiai ir patogiausiai! 

Žinutės iš tos pačios kategorijos: