Nekilnojamasis turtas Slovėnijos apžvalga

Nors Slovėnija yra įvairi ir nedidelė šalis, tačiau jei ieškote parduodamos žemės ir nekilnojamojo turto Slovėnijoje, galite rinktis iš daugybės variantų. Jei visada svajojote įsigyti butą ar namą saugioje ir gražioje šalyje, Slovėnija nusipelno būti jūsų sąrašo viršuje. 

Pirkite nekilnojamąjį turtą Slovėnijoje ir atraskite jos grožį 

Slovėnijos geostrateginė padėtis yra jai naudinga. Šalis yra įsikūrusi svarbiausių Europos prekybos ir kultūros kelių kryžkelėje. Todėl Slovėnijos padėtis laikoma strateginiu privalumu. Iš sostinės Liublianos iki visų kaimyninių šalių – Austrijos, Kroatijos, Vengrijos ir Italijos – galima nuvažiuoti vos per valandą. 

Be to, Slovėnija didžiuojasi gardžiu maistu, alumi ir aukščiausios kokybės vynu. Šalies kulinarinė aplinka yra labai įvairi, todėl čia galima rinktis iš daugybės patiekalų. Šviežių vietinių ingredientų galite įsigyti tiesiai iš vietinių ūkininkų, kurie savo produkciją parduoda visoje šalyje išsibarsčiusiuose turguose. 

Savo žavingu senamiesčiu, senoviniais pastatais ir žaliais parkais Liubliana palieka įspūdį kiekvienam lankytojui.

Visi registruoti ilgalaikiai Slovėnijos gyventojai ir piliečiai taip pat gali naudotis šios šalies sveikatos priežiūros sistema. Medicinos darbuotojai taip pat dalyvauja mokymuose. Slovėnijoje taip pat teikiamos privačios sveikatos priežiūros paslaugos, o piliečiai pagal įstatymus turi lygias galimybes naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis. 

Pagrindinis išsilavinimas šalyje taip pat yra nemokamas ir privalomas visiems pilietybės neturintiems vaikams ir visiems kitiems Slovėnijoje gyvenantiems nepilnamečiams užsienio piliečiams. Tai reiškia, kad įsigiję svajonių nekilnojamąjį turtą Slovėnijoje, į šalį galite atsivežti visą šeimą ir čia pradėti naują gyvenimą.

Daugumai užsieniečių Slovėnijos kalba yra nesuprantama ir sudėtinga. Tačiau šalies gyventojai iš tiesų moka kalbėti įvairiomis kalbomis. Todėl jums nebus sunku gyventi šalyje ir prisitaikyti prie kalbų. 

Slovėnijoje plačiai paplitusi anglų kalba, o vokiečių ir italų kalbomis kalbama atitinkamai rytiniuose ir vakariniuose regionuose. Jaunoji karta taip pat gali kalbėti kitomis įvairiomis pasaulio kalbomis. Dauguma slovėnų gali susikalbėti kroatų, bosnių, prancūzų, rusų, serbų ir ispanų kalbomis. 

Šis nedidelis miestelis, esantis prie vaizdingo Bledo ežero, garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais ir Bledo pilimi, kuri stovi ežero saloje.

Slovėnija taip pat yra labai patraukli šalis žmonėms, norintiems užsiimti verslu. Šalyje esantiems užsienio piliečiams suteikiama teisė perkelti arba pradėti verslą Slovėnijoje. 

Įregistravus įmonę šalyje, joje dirbantiems asmenims suteikiama teisė prašyti vieno leidimo gyventi ir dirbti Slovėnijoje. 

Slovėnija yra puiki vieta verslui, nes ši valstybė yra Europos Sąjungos narė ir priklauso Šengeno zonai. Tai reiškia, kad verslą šalyje vykdyti greičiau ir paprasčiau. Kaip ir kitose euro zonos šalyse, oficiali šalies valiuta yra euras. 

Gavę statusą, galėsite susijungti su visa šeima šalyje ir pradėti viską iš naujo savo nekilnojamojo turto Slovėnijoje. 

Pagrindiniai Slovėnijos statistiniai duomenys

Slovėnija, garsėjanti savo gamtiniais ištekliais, tokiais kaip Kamniko ir Juliano upės, Viduržemio jūros pakrantė, Savinjos Alpės, kalnų ledyniniai ežerai Bohinj ir Bled, slidinėjimo kurortai ir terminiai vandenys, esantys visoje šalyje, ir toliau traukia minias turistų. Dėl to turizmas yra pagrindinė varomoji jėga, skatinanti darbo vietų plėtrą ir verslo bumą šalyje. 

Piranas yra ideali vieta tyrinėti šalies kultūrinius turtus.

Šalis taip pat pasižymi gerovės augimu dėl klestinčio paslaugų ir verslo sektoriaus, kuris užtikrina stabilią būsto nuomos paklausą. 

SI-STAT duomenimis, 2018 m. sausio mėn. šalyje užregistruota apie 686 000 turistų nakvynių, o daugiau nei 249 000 turistų keliavo po Slovėniją. Tai atvėrė kelią Slovėnijai tapti Mekka investuotojams į nekilnojamąjį turtą, kurie ieško likvidumo, brangimo ir stabilumo pelningesniam nekilnojamajam turtui Slovėnija. 

Slovėnijoje gyvena 2 089 310 gyventojų. 2019 m. bendras šalies BVP siekė 55 mlrd. eurų, o tai reiškia 2,5 % BVP augimą ir 4,2 % nedarbo lygį. 

Nekilnojamojo turto rinkos tendencijos Slovėnijoje 

Slovėnija gali pasigirti augančia rinka, todėl pagal nominalųjį BVP ji yra turtingiausia iš visų slavų tautų. Šalis taip pat yra antra turtingiausia valstybė pagal perkamosios galios paritetą (PPP) šalia Čekijos. Slovėnija taip pat naudojasi gerai išvystyta infrastruktūra ir strategine padėtimi prie pagrindinių prekybos kelių sankirtos. 

Krizė ir jos padariniai taip pat buvo dengiami valstybės lėšomis, neįtraukiant ES lėšų. 2016 m. ekonomikos augimas siekė 2,5 %, o 2017 m. paspartėjo iki 5 %. BVP augimas 2018 m. siekė 4,1 %, o 2019 m. vienam gyventojui tenkantis BVP nominalioji vertė buvo 27 506 JAV doleriai. Šalies finansų sektorius taip pat jau kurį laiką išlieka stabilus. 

Remiantis pastarųjų dvejų metų duomenimis, nekilnojamasis turtas Slovėnijoje turi didelę paklausą net ir esant skirtingiems būsto rinkos pokyčiams. Nekilnojamojo turto pirkėjai taip pat sumušė visus rekordus, todėl šalis yra nuoseklesnė rinka tiems, kurie ieško investicijų. 

Pastaruosius kelis mėnesius mažėja laisvų patalpų keliuose miestuose, įskaitant Liublianą, Kranją, Mariborą ir kitus. Dėl šios priežasties didėjanti komercinio ir gyvenamojo nekilnojamojo turto nuomos paklausa tapo visiškai natūrali. 

Kalbant apie komercinio nekilnojamojo turto sritį, Slovėnijoje ne tik daugėja pasaulinio tinklo mažmenininkų, bet ir aktyviai plečiasi parduotuvės, kurios jau kurį laiką veikia šalies mažmeninės prekybos rinkoje. 

Didėjantis statybų projektų skaičius visoje šalyje, sumažėjusios bankų finansavimo normos ir dėl padidėjusios konkurencijos rinkoje padažnėjęs nuomos sutarčių sudarymas – tai tik kelios iš naujausių tendencijų, šiuo metu vyraujančių Slovėnijos rinkoje. 

Be jokios abejonės, šiandien pirkti nekilnojamąjį turtą Slovėnijoje yra vienas geriausių sprendimų, kokį tik galite priimti. 

Žinutės iš tos pačios kategorijos: