Kaip naudoti bičių avilio svarstykles?

Bitininko svarstyklės – tai skaitmeninis sukimo momento adapteris su specialiu pakeliamuoju laikikliu, kurį galite naudoti savo aviliams sverti. Sukimo momento adapteris parduodamas naudoti matuojant, kiek priveržtas varžtas ar veržlė. Galite rasti plastikinį dėklą, kuriame yra prietaiso naudojimo instrukcija, jei kada nors prireiktų ja pasinaudoti. Nors šis sukimo momento adapteris yra tik paprastas, tačiau dėl specialios konstrukcijos kėlimo laikiklio šis rinkinys yra unikalus ir naudingas sveriant avilius. 

Pradinės sąrankos procesas 

Po akumuliatoriaus dangteliu, už sukimo momento adapterio, greičiausiai kyšo skaidrios plastikinės plėvelės gabalėlis. Jos paskirtis – užtikrinti, kad gabenimo metu įrenginys vėl ir vėl neįsijungtų ir be reikalo nenaudotų akumuliatoriaus. Tereikia nuimti plastikinę plėvelę nenuimant akumuliatoriaus dangtelio. 

Bitininko svarstyklės – tai skaitmeninis sukimo momento adapteris su specialiu pakeliamuoju laikikliu, kurį galite naudoti savo aviliams sverti.

Įrenginį galite įjungti paspausdami ir atleisdami mygtuką M. Ekrane laikinai bus rodoma cAo. Įrenginys skleis garsinį signalą, o raudonas šviesos diodas mirksės vieną kartą. Įrenginys nustatytas matuoti kg-cm, kuriuos matote apatinėje dešinėje ekrano dalyje. Tiesiog du kartus paspauskite ir atleiskite mygtuką U, kad galėtumėte pakeisti kg-cm į in-lbs. Išjunkite tą tiesią rodyklę, nukreiptą žemyn, esančią viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Norėdami tai padaryti, vieną kartą paspauskite ir atleiskite mygtuką T. 

Dabar šiuo prietaisu galite sverti avilius. Jei jų nekeisite, pradiniai nustatymai išliks tokie patys, kol baterija bus pakeista arba išsikraus. Tačiau labai rekomenduojama atliekant matavimus patikrinti šį ekraną, jei netyčia būtų pakeisti nustatymai. 

Kaip veikia bičių avilio svarstyklės?

Iš tikrųjų labai paprasta pasverti avilius. Norėdami pradėti, turite surinkti visas svarstyklių sudedamąsias dalis. Sukimo momento adapterio vyriškąjį galą su ½” pavaros galu pritvirtinkite prie 3/8″ pavaros adapterio. Pritvirtinkite adapterio išorinį galą prie kėlimo kronšteino kvadratinės išpjovos. Prijunkite ½” laužtuvą arba pavaros reketą prie sukimo momento adapterio vidinio galo. 

Kad rodmenys būtų tikslesni, avilį reikia įrengti taip, kad avilio korpusų rankenos būtų avilio gale ir priekyje. Dėl to, kaip bitės, gamindamos medų, kaupia nektarą koriuose, svarbu, kad visi avilio koriai būtų pakelti panašiai, naudojant avilio svarstykles.

Tada svarstyklėmis galite sverti beveik viską, ko jums reikia ar norite. Tereikia pakelti vieną daikto pusę arba galą pakankamai aukštai, kad galėtumėte įstatyti ir pakelti laikiklį maždaug viduryje po juo. Tereikia įjungti įrenginį ir 1/2 colio reketu tolygiai ir lėtai pagal laikrodžio rodyklę pasukti kėlimo laikiklį, kol pakelsite daiktą maždaug iki ¼ colio. Prietaisas iš karto parodys svorį ir galėsite nuleisti daiktą. 

Parodytas rodmuo yra bendras daikto svoris svarais, darant prielaidą, kad daikto svoris pasiskirstęs tolygiai daugiau ar mažiau. Įrašę svorį, paspauskite ir iki 2 sekundžių palaikykite mygtuką M, kad ekrane būtų rodomas nulis. 

Jei norite, galite pabandyti paimti vieną ar du rodmenis ir juos palyginti arba nustatyti vidurkį. Atkreipkite dėmesį, kad yra daug lengviau stumti skląstį žemyn, o ne traukti jį aukštyn. Taip pat labai svarbu, kad atliekant matavimus sukimo momento adapteris nieko neliestų. Kai jis liečiasi, rodmenys bus neteisingi ir gali būti pažeistas plastikinis korpusas. Kai sunku matyti ekraną, sukimo momento adapterio korpusą galima pasukti aplink veleną į vieną iš aštuonių skirtingų padėčių. 

Taip pat perskaitykite šį straipsnį: Svarbiausi vitaminai šunims

Avilių svėrimas

Kad rodmenys būtų tikslesni, avilį reikia įrengti taip, kad avilio korpusų rankenos būtų avilio gale ir priekyje. Dėl to, kaip bitės, gamindamos medų, kaupia nektarą koriuose, svarbu, kad visi avilio koriai būtų pakelti panašiai, naudojant avilio svarstykles. Kai rankenos bus gale ir priekyje, koriai bus statmeni avilio galinei daliai ir būtent čia atliksite matavimus. 

Pirmiausia turėtumėte nustatyti apytikslį avilio svorį, jei jame nėra jokių atsargų. Didesnis nei nustatytas svoris gaunamas iš cukraus sirupo arba medaus, kurį maitinate. Kiekviena avilio sudedamoji dalis turės savo svorį.

Avilų ekranuotuose dugnuose apačioje yra anga, kuri dažnai naudojama varozės erkių plokštei įdėti. Tai ideali vieta, kur galima įstatyti pakėlimo laikiklį kiekvieną kartą, kai pasveriate avilį, t. y. jei jūsų avilys stovi ne ant žemės, o ant kokio nors stovo. 

Taip pat galima padaryti tarpą tarp grindų ir apatinės avilio dalies korpuso, po vienos avilio korpuso dalies kampais dedant metalines poveržles. Suformuokite pakankamai vietos pakėlimo laikikliui įstatyti. Plokšteles galite palikti neribotam laikui, jei tik yra minimali erdvė, kad bitės galėtų išeiti arba įeiti pro sukurtą tarpą. Nuimkite avilio stogą ir nepamirškite kaskart atlikdami matavimus apytiksliai išcentruoti kėlimo laikiklio. 

Nepamirškite, kad medus paprastai būna labai sunkus. Daugelis naujų bitininkų nelabai supranta, koks sunkus jis gali būti. Kai avilys sunkus, taip yra todėl, kad jo viduje yra daug atsargų. Pats avilys, pagamintas iš medžio, vaškas, žiedadulkės, perai ir bitės sudaro tik mažą dalį viso svorio. 

Ką reiškia bičių avilio svarstyklių rodmenys? 

Pirmiausia turėtumėte nustatyti apytikslį avilio svorį, jei jame nėra jokių atsargų. Didesnis nei nustatytas svoris gaunamas iš cukraus sirupo arba medaus, kurį maitinate. Kiekviena avilio sudedamoji dalis turės savo svorį. 

Dar yra daug svarbių dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti apie www.beescales.io avilio svarstyklių naudojimą valdant avilį. Būtinai toliau stebėkite avilio svorį, kad būtumėte tikri, jog jūsų pastangos atsiperka, ir garantuotumėte, kad jūsų avilys yra puikios ir sveikos būklės

Žinutės iš tos pačios kategorijos: