Motokrosas kasdien tampa vis populiaresnis ir tam yra rimta priežastis. Tai jaudinanti sporto šaka, kuri neįsivaizduojamu būdu priartina prie gamtos. Tačiau vienas svarbiausių dalykų, kurių reikia šiam sportui, yra ne kas kita, o motokroso šalmai.
Turinys:
Motokroso grožis
Vietoj to, kad važiuotumėte keliais, motokrosas leidžia jums važiuoti per didžiules dykumas ir pasiekti atokias vietoves, į kurias niekada negalėsite nueiti pėsčiomis. Dėl savo azarto motokrosas visuomet priskiriamas prie fiziškai sunkiausių sporto šakų pasaulyje.
Kiekvieną kartą, kai randate kelią per nelygų reljefą, turite suvaldyti dviratį. Ne paslaptis, kad dykuma nėra vieta, skirta važiuoti automobiliu, ypač dėl pavojaus atsitrenkti į atsikišusius akmenis ir šakas.
Todėl važiuodami turite dėvėti tinkamą motokroso šalmą. Tačiau svarbu prisiminti, kad šie šalmai nėra tokie patys kaip šalmai, kuriuos dėvite važiuodami įprastu motociklu.
Kad paieškos būtų lengvesnės, pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip rasti tinkamą motokroso šalmą kitam įspūdingam nuotykiui lauke!
Motokroso šalmų tipai
Motokroso šalmas sukurtas taip, kad apsaugotų važiuojantįjį nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, purvo, akmenų ir kitų nuolaužų. Kita vertus, pagrindinė motociklininkų šalmų paskirtis – apsauga nuo susidūrimo ir greičio. Šie šalmai pasižymi aptakiu aerodinaminiu dizainu, padedančiu sumažinti pasipriešinimą vėjui.
Tačiau tai nėra būtina kiekvieną kartą keliaujant per dykumą. Motociklininko šalmas taip pat yra šiek tiek masyvesnis, palyginti su motociklininko šalmais. Šie specialūs šalmai turi skydelį ir tvirtą išorę, kad apsisaugotų nuo skraidančių objektų.
Motokroso šalmas, kitaip nei motociklininko šalmas, nėra sandarus, kad motociklininkas turėtų daugiau erdvės kvėpuoti. Motokroso šalmas taip pat turi smakro apsaugas, kad būtų gerai apsaugota apatinė veido dalis.
Jei planuojate užsiimti tik motokrosu, rekomenduojama įsigyti kokybišką motokroso šalmą. Tačiau, jei mėgstate važinėti motociklu, vis tiek galite apsvarstyti galimybę įsigyti dviejų sporto šakų šalmą.
Dviejų sporto šakų šalmai sujungia motokroso šalmo atramą ir patogumą su motociklininkų šalmų apsauga nuo smūgių ir funkcionalumu. Motociklininko šalmai niekada neturėtų būti naudojami motokrosui. Privalote įsigyti tinkamos rūšies šalmą, skirtą motokroso sportui.
Kaip pasirinkti tinkamą motokroso šalmą
Pirkdami motokroso šalmą būtinai atsižvelkite į šiuos veiksnius:
„Bluetooth” suderinamumas
Motokroso šalmas turi suteikti galimybę naudoti „Bluetooth” komunikatorių. Šis prietaisas tvirtinamas prie šalmo šono, kad galėtumėte balsu belaidžiu ryšiu prisijungti prie savo mobiliojo įrenginio. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai kalbėti į imtuvą, kad galėtumėte radijo ryšiu susisiekti su vienu iš kolegų, paleisti mėgstamas dainas arba surinkti skambutį.
Kai kurios „Bluetooth” ausinės yra suderinamos tik su tam tikrais modeliais ir markėmis. Įsitikinkite, kad pasirinktas šalmas veikia su jūsų pageidaujama ryšio sistema. Įrenginys taip pat turi būti suderinamas su skirtingų tipų šalmais, jei naudojate daugiau nei vieno tipo šalmus.
Taip pat labai gerai, jei galite ieškoti ausinių, kuriose be tradicinio „Bluetooth” ryšio yra ir DMC arba dinaminis tinklinis ryšys. DMC užmegs saugų ryšį tarp jūsų ir kitų grupėje esančių asmenų. Ryšys niekada nenutrūks, jei kas nors iškrito iš veikimo zonos, o tai dažnai nutinka naudojant tipines „vienas su vienu” sąrankas.
Jei kada nors atsiskirsite nuo likusios grupės, šis prietaisas gali automatiškai atkurti ryšį ir užtikrinti, kad galėsite tęsti darbą ten, kur baigėte. Kadangi dykumoje pasitaiko įvairiausių kliūčių, turite būti pasiruošę viskam, kas gali pasitaikyti jūsų kelyje.
Patvarumas
Taip pat būtina ieškoti patvarių motokroso šalmų, kurie galėtų atlaikyti nusidėvėjimą dėl elementų poveikio. Geriausias motokroso šalmas gali būti pagamintas iš anglies pluošto, termoplastiko ir kevlaro.
Kevlaras ir anglis dažnai gauna aukščiausius saugumo balus. Šie šalmai garantuotai atlaikys smūgius gamtoje. Todėl privalu nepasitenkinti pigiai pagamintais gaminiais, kurie sulūš vos po kelių kelionių laukinėje gamtoje.
Pritaikymas ir dydis
Nesvarbu, kokio tipo motokroso šalmą įsigysite, jis turi tvirtai priglusti prie galvos. Motokroso šalmas neturi slysti ar judėti kiekvieną kartą, kai pasilenkiate ar palinkstate į priekį.
Prijungus dirželį šalmas turi būti tvirtai pritvirtintas prie galvos. Galite reguliuoti dirželio ilgį, kad jis nebūtų per laisvas arba per daug įtemptas. Daugelis motokroso šalmų yra vieno dydžio, todėl, jei šalmas netinka, pirmiausia reikia apsipirkti, kad rastumėte idealų dydį.
Kada pakeisti motokroso šalmą?
Svarbu pakeisti motokroso šalmus, jei patekote į didelę avariją ir šalmas patyrė stiprų smūgį arba jo korpusas įtrūko.
Absoliutus maksimalus motokroso šalmo tarnavimo laikas yra penkeri metai, jei jis nėra smarkiai pažeistas. Tačiau, kai susidėvi paminkštinimas, dėl kurio šalmas tampa per daug laisvas dar prieš penkerius metus, šalmą tikrai būtina nedelsiant pakeisti.
Priklausomai nuo to, kiek ir kaip dažnai važinėjate, bendra taisyklė, kuria reikėtų vadovautis, yra keisti motokroso šalmus kas sezoną. Taip yra todėl, kad net ir be didelių avarijų šalmas per metus tikrai patirs keletą smūgių tiek jūsų automobilio bagažinėje, tiek trasoje.
Naudokitės šiais patarimais, kad rastumėte geriausius motokroso šalmus saugiam ir jaudinančiam važiavimui!
Žinutės iš tos pačios kategorijos:
- Krumpliaratinio diržo, gyvatuko diržo ir krumpliaračio diržo apžvalga
- Požymiai, kad jums reikia pakaitinio tikslaus dydžio guminio kilimėlio
- Pasirinkite tinkamus sezoninius automobilių kilimėlius
- Kaip pasirinkti geriausias motociklininkų striukes ir kostiumus
- Raskite savo automobiliui tinkamą apsaugą nuo krušos