Blogo oro kondicionieriaus kondensatoriaus simptomai 

Orai gali būti labai nenuspėjami. Vieną akimirką gali būti karšta, o kitą – smarki liūtis. Dėl tokių permainų svarbu, kad jūsų automobilio oro kondicionieriaus kondensatorius būtų tinkamas darbui. 

Dėl tokių permainų svarbu, kad jūsų automobilio oro kondicionieriaus kondensatorius būtų tinkamas darbui. 

Kaip veikia jūsų automobilio AC sistema?

Oro kondicionieriai automobiliuose išpopuliarėjo septintajame dešimtmetyje ir greitai tapo automobilių gamybos standartu. 

Šiuolaikinės kintamosios srovės sistemos automobiliuose šiandien veikia taip pat, kaip jos buvo pradėtos gaminti XX a. trečiajame dešimtmetyje. Oro kondicionierius sudaro trys pagrindinės dalys: garintuvas, kondensatorius ir kompresorius. 

Šie trys elementai veikia kartu, kad šaldymo agentas būtų stumiamas per žemo arba aukšto slėgio uždaro ciklo sistemą. Kai šaldymo agentas eina per kontūrą, jis iš dujų virsta skysčiu ir vėl grįžta atgal. 

Kompresorius įsiurbia žemo slėgio šaldymo dujas ir suspaudžia jas iki aukštos temperatūros ir aukšto slėgio dujų. Tuomet jis pumpuos dujas į kondensatorių. 

Šilumą į išorę išsklaidys kondensatorius ir aukšto slėgio dujas pavers aukšto slėgio skysčiu. Taip atsikratoma proceso metu susidariusio vandens, kol šis juda per džiovinimo sistemą, kol šiluminio plėtimosi vožtuvas jį išsiurbia. 

Čia aukšto slėgio skystis išsiplečia ir tampa žemo slėgio skysčiu, patenkančiu į kontūro sistemą ir į garintuvą, esantį automobilio išorėje. Šaldymo agentas iš skysčio vėl virsta dujomis, o garintuvas priima šilumą iš automobilio vidaus. 

Kol tai vyksta, ventiliatorius pučia virš kompresoriaus, kad susidarytų vėsus oras, kurį galite pajusti per ventiliacijos angas. Dujoms patekus į kompresorių, šis toliau veikia uždaro ciklo sistema, vėl žymėdamas proceso pradžią. 

Lasiet arī nākamo rakstu: Požymiai, kad jums reikia pakaitinio tikslaus dydžio guminio kilimėlio

Galbūt to nesuvokiate, bet tikslaus dydžio guminis kilimėlis gali būti viena iš pagrindinių jūsų automobilio interjero dalių. Iš tikrųjų jis atlieka labai svarbų vaidmenį palaikant bendrą jūsų automobilio higieną ir išlaikant automobilio salono išvaizdą. 

Sugedusio oro kondicionieriaus kondensatoriaus požymiai 

Štai kokie požymiai rodo, kad AC kondensatorius sugedo:

Degėsių kvapas

Jei automobilis negali atiduoti AC sistemoje susikaupusios šilumos, visų dalių temperatūra ilgainiui padidės tiek, kad naudojant AC pradės degti ir skleisti kvapą.

Tai rimta problema, todėl reikia pakeisti kelias sistemos dalis, nes jos gali išsilydyti tiek, kad nebeveiks. 

Iš ventiliacijos angų sklindantis šiltas oras

Tai tikriausiai vienas pirmųjų požymių, kad oro kondicionieriaus kondensatorius pradeda gesti. Jei tikitės, kad jus pasieks vėsus oras, o pajusite tik drungną gūsį, turite patikrinti, ar kondensatoriuje nėra defektų arba užsikimšimų, kurie gali riboti oro srautą. Jei nutrūks skysčio ir dujų, visa sistema negalės veikti maksimaliai efektyviai. 

Akivaizdus aušinimo skysčio nuotėkis 

Kai AC kondensatoriuje esantis šaltnešis yra veikiamas didelio slėgio, esant bet kokiam pažeidžiamumui, jis bus labiau linkęs nutekėti. Nuotėkis dėl nesuveikusių sandariklių yra normalus kondensatoriaus senėjimo aspektas. Tačiau visą dalį reikia pakeisti, kol iš sistemos dar neišsiliejo visas šaltnešis.

Kiti dažni sugedusio oro kondicionieriaus kondensatoriaus požymiai yra perkaitimas važiuojant tuščiąja eiga ir įspėjamosios lemputės prietaisų skydelyje. 

Žinutės iš tos pačios kategorijos: