Spausdinimas namuose ir kasetės

Tikriausiai vienas labiausiai erzinančių dalykų yra, kai reikia ką nors skubiai atspausdinti ir spausdintuvas parašo, kad kasetė pasibaigė. Bet kiek mes žinome apie spausdintuvo kasetes, kurias naudoja mūsų spausdintuvai? Pažvelkime į pagrindus.

Spausdintuvo kasetė ir namų spausdintuvai

Rašaliniai namų spausdintuvai turi keletą kasečių, kuriuos veikia kartu, kad atspausdintų norimas formas, tekstas, kontraktus ir kitus dokumentus. Kai kasetėje baigiasi rašalas, turi ją pakeisti kita, spausdintuvui tinkama kasete. Kiekviena kasetė turi savo kodą, kuris padeda jums išsirinkti tinkamą kasetę tiek perkant tiekėjų parduotuvėse, tiek internetu. Taip pat dauguma kasečių galime įsigyti ir įprastose parduotuvėse, tačiau kaina gali būti didesnė.

Rašalinės kasetės

Labai svarbu žinoti kokios kasetės yra tinkamos jūsų spausdintuvui. Jeigu užsisakysite netinkamą, jums gali tekti sumokėti daugiau negu kainuotų pats rašalas. Taip, tai yra todėl, kad kalbame apie rašalą, o ne tonerį.

Rašalas ir toneris yra visiškai skirtingi komponentai, esantys skirtingose kasetėse turinčiose savų privalumų ir trūkumų. Jeigu norite sužinoti daugiau apie jūsų turimo spausdintuvo kasetes arba ieškoje naujo spausdintuvo ir nežinote kokį geriau įsigyti, pasistengsime jums padėti.

Spausdintuvo kasetė: kuo skiriasi rašalas ir toneris?

Supaprastinant, rašalinės kasetės yra pripildytos skysto rašalo ir jas naudoja rašaliniai spausdintuvai, tuo tarpu tonerio kasetėse yra miltelinis pigmentas ir tokias kasetes naudoja lazeriniai spausdintuvai. Paprasta ir suprantama. 

Skirtumas tarp didelio derlingumo ir standartinių spausdintuvų kasečių

Rašalas gali būti tiek dažų tiek pigmento pagrindu, priklausomai pagal kasetes. Dauguma rašalinių spausdintuvų naudoja dažų pagrindu pripildyto rašalo kasetes. Jos yra pigesnės negu pigmentinio rašalo kasetės ir taip pat jos yra mėgstamos, nes tikroviškai atkuria spalvas. Tačiau dažų pagrindo rašalas nėra atsparus vandeniui, tepasi ir taip pat yra linkęs blukti, tipiškai per 25 metus galintis išblukti. Kita vertus, pigmentinio rašalo spauda yra aštresnė (detalesnė) ir taip pat greičiau džiūsta. 

Šio tipo kasetes vertinos profesionalių fotografų ir grafikos dizainerių, nes pigmentinio rašalo spausdintuvai detaliau atkuria paveikslėlius bei tekstą. Taip pat šio tipo rašalas yra labiau atsparus vandeniui, UV šviesai ir gali išlikti neišblukęs iki 200 metų. Suprantama, šis rašalas yra ir brangesnis.

Rašalinės kasetės

Tuo tarpu toneris yra sausų miltelių pavidalo, šio tipo kasetėmis atspausdinta spaudą yra mažiau linkusi tepti lyginant su rašaline spauda, tačiau netinkamai naudojant gali būti ne ką mažiau netvarkos. Vienos spalvos spausdintuvai naudoja tik juodą tonerį. Spalvoti – keturias skirtingas spalvas: juodą, žydrą, rožinę ir geltoną, atitinkamai tokių kasečių ir reikia spausdintuvui. Būgnas – kita svarbi kasetės dalis į kurią taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, be jos juk negalėtumėte nieko atspausdinti! Būgnas šiuo atveju veikia kartu su toneriu, kad perkeltų tonerį ant popieriaus. Būgnas gali būti parduodamas kartu su visa kasete arba atskirai, priklausomai nuo spausdintuvo. Suprantama, įprastai kasetės, kurios parduodamos kartu su būgnu yra brangesnės. Tačiau, nepaisant to, dauguma pirkėjų dažniausiai renkasi kasetes su būgnu, kadangi tuo atveju kasetės keitimas yra daug paprastesnis ir greitesnis. Taigi kas kartą keisdami kasetę, jūs pakeičiate ir būgną. Įprastai, būgnas išlieka kokybiškas ir gali būti keičiamas kas 3-4 kasetės pakeitimus. 

Spausdintuvo kaina gerokai skiriasi tarp rašalinių ir lazerinių spausdintuvų. Jeigu svarstote kokios kasetės reikėtų jūsų spausdintuvui, didelė tikimybė, kad ieškote rašalinės kasetės. Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį jūs pasirinksite jums tinkamą spausdintuvą bei kasetės tipą. 

Žinutės iš tos pačios kategorijos:

    Nerasta