^ Grįžti į viršų

Prisijungimas

Kontaktai

Vytauto pr. 79

Kaunas, LT-44321

Telefonas 8-685-42952

El. paštas klimarija@gmail.com

Naujienų archyvas

Nuo balandžio 1 dienos - nauja invalidumo vaikams nustatymo tvarka.

 

2004 rugpjūčio 27 – 30 dienomis LiNJO organizuoja stovyklą „Mes dainuojame mintyse“ Kunigiškėse prie Palangos.

 

2004 m. balandžio 1 – 9 d. Lietuvos Neprigirdinčio Jaunimo Organizacija (LiNJO)  rengia tarptautinius neprigirdinčio jaunimo mainus “Susisiekiančios ausys” (Connecting Ears) Lietuvoje.

 

 

2004 m. balandžio 7 d. 16 val. Miesto sode, prie “Sienos” organizuojama vieša akciją “SUSISIEKIANČIOS AUSYS” ( Connecting ears) , skirta 

Tarptautinių jaunimo mainų dalyvių susitikimui su Kauno miesto bendruomene.

Kviečiame prisideti.

“Aš negirdžiu paukštelių čiulbėjimo, bet girdžiu draugo širdies plakimą”

 

2004 m. balandžio 5d. 17 val. Vytauto Didžiojo bažnyčioje Kaune bus aukojamos 

šv . Mišios už sutrikusios klausos jaunuolius ir vaikus.

Prane šame, kad iki š.m. balandžio 1 dienos perkant klausos aparatus netaikomas PVM (pridėtinės vertės mokestis). Prašome, pasinaudoti šia lengvata.

 

2003 m. nuo vasario 28 iki kovo 09d. rengiamas antrasis neprigirdinčio jaunimo mainų susitikimas Švedijoje (Orebro mieste).

 

2003 m. spalio 12-19 d. Europos Jaunimo Centre (Strasbūras, Prancūzija) vyks mokymo kursai „Building communication for hard of hearing young people: breaking barriers and

stereotypes”.

 

 

 

Dėkojame Šiaulių miesto savivaldybei už finansinę paramą neprigirdintiesiems.

 

Dėkojame Šiaulių miesto merui Gerb. Vytautui Juškui, Socialinės paramos skyriaus vedėjai Ritai Blauzdavičienei ir Paramos teikimo komisijos pirmininkei Irenai Kiurienei už pastovią paramą Šiaulių miesto neprigirdintiesiems. Šiaulių miesto savivaldybė 2003 metais kompensacinės technikos ir šiuolaikinės technologijos klausų aparatų įsigijimui skyrė apie 50 tūkst Lt.

 

 

 

Nuo balandžio 1 dienos - nauja invalidumo vaikams nustatymo tvarka.

 

Plačiau žiūreti Sveikatos apsaugos puslapyje www.sam.lt Naujienos.

 

 

 

"Siemens" klausos aparatų jau galima įsigyti Lietuvoje.

 

Kaune Lašo g.1 / Eivenių g. 19 atvėrė duris UAB "Klausos technika" . Firma siūlo platų paslaugų spektrą klausos reabilitacijos ir saugos srityse. Patyrę specialistai konsultuoja klausos reabilitacijos klausimais, parenkami ir pritaikomi klausos aparatai, firmoje galima įsigyti pasaulinio klausos aparatų gamybos lyderio "Siemens" klausos technikos, įskaitant specialiai kūdikiams ir mažiems vaikams pagamintus klausos aparatus. Taip pat galima įsigyti vokiečių firmos "Rexton" klausos technikos, bei "Egger" firmos priemonių klausos apsaugai, klausos aparatų ir įdėklų priežiūrai, Japonijoje ir JAV pagamintų GP, "Panasonic", "Siemens" galvaninių elementų klausos aparatams. LNA nariams, pateikusiems pažymėjimą, taikoma 10% nuolaida klausos aparatų įsigijimui.

 

 

 

Nuo liepos 1 dienos didėja pensijos, kitos išmokos, MMA, pradeda veikti nauja neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo sistema.

 

Šveicarų kompanija “Phonak”

 

Šveicarų kompanijos “Phonak” klausos aparatai ir pagalbinės girdėti padedančios FM sistemos jau Lietuvoje. Oficialus atstovas Lietuvoje UAB Biomedika.

 

Atvirų durų dienos

 

UAB Biomedikos atvirų durų dienos. Konsultuos specialistas iš Šveicarijos p. Rene Buergin.

 

 

Būryje girdisi geriau

Per penkis mėnesius projektas „Mano draugas iš tekančios saulės šalies“ žinių siekiančiam jaunimui atvėrė naujas veiklos sritis 

Sutrikusios klausos jaunuoliai, kurie mokosi Kauno bendrojo lavinimo, aukštesniosiose bei aukštosiose mokyklose, jau daugiau nei prieš metus susibūrė į bendraminčių grupę. Susitikę jie kalbasi apie savo problemas, padėdami vieni kitiems jas spręsti, dalijasi patyrimu.

Jaunuoliai yra kūrybingi, domisi Lietuvos ir kitų šalių kultūra, sportu, menu. Vieno susitikimo metu buvo pasakyta: “Norime sukurti kažką gražaus ir parodyti sau bei kitiems, ką mokame”. Taip kilo idėja išmokti japonų popieriaus lankstymo meno origamio, kuo daugiau sužinoti apie Japoniją, susipažinti su jos tradicijomis, kultūra ir menu.

Projektą finansavo Europos Bendrija

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra JTBA, administruojanti ES programos “Jaunimas” įgyvendinimą Lietuvoje, praėjusių metų pabaigoje teigiamai įvertino sutrikusios klausos jaunimo grupės projektą ir skyrė finansinę paramą.

Projekto veikla prasidėjo praėjusių metų gruodžio mėn ir baigėsi šių metų balandžio mėn. Per šį laikotarpį sutrikusios klausos jaunuoliai apsilankė Japonijos ambasadoje ir Europos informaciniame centre Seime. Sužinojo, kaip ir kokiose srityse vyksta Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas, žiūrėjo filmą apie japonų šventes, tradicijas, nacionalinius rūbus, apie ES kūrimosi istoriją ir apie ES šalių perspektyvą.

Grupė suorganizavo dviejų dienų renginį Birštone, kur kūrė origamio kompozicijas, slidinėjo. Restorane “Yakata” stebėjo, kaip gaminamas japoniškas suši, susipažino su japonų virtuvės paslaptimis. Rezultatų aptarimas vyko viešbučio „Takioji Neris“ konferencijų salėje. Šiame renginyje dalyvavo ir projektų koordinatorė iš JTBA Loreta Eimontaitė.

Projekto dalyviai domėjosi, kaip kitų šalių jaunimas įgyvendina savo iniciatyvas. Buvo sukurtas filmas, kuriame pristatoma projekto veikla ir kiekvienam leidžiama pajusti idėjos svarbą. Trumpoji filmo versija yra patalpinta ir šiame puslapyje. Įgyvendintas projektas gali tapti pavyzdžiu kitoms jaunimo grupėms ar organizacijoms.

Globojanti organizacija

Jaunas žmogus nori kuo daugiau sužinoti, surasti savo vietą gyvenime. Tai nėra lengva, o turint klausos negalią ir ne visai suprantant šnekamąją kalbą kartais neįmanoma suvokti elementariausių dalykų. Tai yra pirmas projektas, kai visuose etapuose dalyvavo sutrikusios klausos jaunų žmonių iniciatyvinė grupė. Iškilusius klausimus jiems padėjo spręsti konsultantė Audrė Grybauskaitė iš Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros.

Nors jaunuolius gąsdino formalumų našta rengiant ir įgyvendinant projektą, bet kartu su globojančia organizacija - Kauno apskrities sutrikusios klausos vaikų tėvų bendrija “Suvoka” jie įveikė visas kliūtis ir sunkumus.

Projektas suteikė jiems galimybę pažinti naujas veiklos sritis, tokias, kaip savo ir komandos darbo organizavimas, rezultatų siekimas, orientavimasis naujose gyvenimiškose situacijose atliekant įvairias užduotis. Veikla įkvėpė ir skatino jaunuolius kūrybiškam darbui, leido pajusti buvimo kartu vertę, todėl jiems bus lengviau integruotis į visuomenę. Šiame projekte įgytą vertingą patirtį jaunimas tikisi panaudoti tolesnėje savo veikloje.

Ligija KULIKAUSKIENĖ

Bendrijos “Suvoka” pirmininkė