^ Grįžti į viršų

Reabilitacija ir integracija

Žmogaus ausies schema

Ausis yra sudėtingas ir jautrus organas, kuris susideda iš išorinės ausies, vidurinės ausies ir vidinės ausies.

 

 

Išorinė ausis                       Vidurinė ausis                   Vidinė ausis

 

 Ausies kanalas                    Plaktukas                           Sraigė (Cochlear?)

Ausies bugnelis                    Priekalas                            Klausos nervas

 

Išorinė ausis

Išorinė ausis apima išorinę ausies kremzlinę dalį ir ausies kanalą. Ausies būgnelis yra ausies kanalo pabaigoje ir sudaro vidurinės ausies ribą. Ausies kaušelis nukreipia garsų bangas link ausies būgnelio, priversdamas jį vibruoti.

 

Vidurinė ausis

Vidurinė ausis yra oro pripildyta ertmė, kurioje oro spaudimą reguliuoja Eustachijaus vamzdis, jungiantis vidurinę ausį su rykle. Vidurinėje ausyje yra klausiamieji kauliukai, vadinami: plaktuku, priekalu ir kilpa, sudarantys lygsvaros mechanizmą. Ši kauliukų grandinė perduoda vibraciją nuo ausies būgnelio iki vidinės ausies. Prie kauliukų yra du maži raumenys, kurie sumažina pernelyg didelį garsą.

 

Vidinė ausis

Vidinėje ausyje yra sraigė (kochlearas) pripildyta skysčio. Prie sraigės yra prisijungęs pusiausvyros organas sudarytas iš trijų skysčio kanalų. Garso impulsai iš vidurinės ausies per ovalų langą patenka į vidinę ausį. Kilpos pagrindas funkcionuodamas kaip stūmoklis judina skystį vidinėje ausyje. Judėdamas skystis aktyvuoja plaukų šerelius sraigėje, kurių yra apie 20000. Suaktyvuoti plaukų šereliai impulsus priima ir akustiniais nervais siunčia į smegenis, kur klausos analizatoriai impulsus atpažįsta kaip garsus.